nový prostor slow fashion

Nový prostor x slow fashion

Neznáme snad nikoho, kdo by nevěděl, co je to Nový prostor. A od spousty lidí také uslyšíte, že je to ten jediný časopis, který si kupují. Mají k tomu dobrý důvod. Tenhle časopis je totiž fakt super. Ve svých číslech se zaměřuje na různá témata a píše při tom o lidech kolem nás. O obyčejných životech a zajímavých příbězích, které nás obklopují. Jsou to takové ty příběhy, o který si řekneme, že bychom si je měli zapsat a jednou poskládat do knihy. A pak je zapomeneme.

Nový prostor totiž funguje na úžasném principu – píšou ho lidé, kteří se psaním obvykle vůbec neživí. Redaktorů je hodně a prolínají se, jak mají zrovna čas. Kromě šéfredaktora Jana Štěpánka a editora Jakuba Yellena jsou všichni přispěvatelé externí. S vlastní prací a odlišnými okruhy jak zájmů, tak známých, což dává časopisu neobyčejnou superschopnost obsáhnout jakékoliv téma se zrovna naskytne.   

Minulý podzim přišel Nový prostor se slow fashion číslem, které bylo pro udržitelnou módu trhák. U prodejců se tvořily fronty a kdo neměl svých 30 stránek s modrou obálkou jako by nebyl.

Aktuální číslo o slow fashion s upcyklovanou mikinou Kristiny Fingerlandové na obálce vznikalo v pop-up redakci příhodně umístěné na Letné v kreativním hubu Vzletná. Přes 300 návštěvníků si přišlo vyměnit oblečení s dalšími zájemci na swap, který zde pořádaly Lucie Poubová a Kristýna Holubová. Mimo to tu také probíhaly přednášky a svou provizorní kancelář si zde zřídil Nový prostor, jehož redaktoři celé dva dny sbírali zajímavé příběhy, ze kterých poté vzniklo tématické číslo plné lokální módy a inspirativních lidí.

A co v tomto čísle najdete?

Povídání Terezy Andrlové o Knihovně materiálů matériO Prague

Sedm dobročinných mikin Kristiny Fingerlandové

Rozhovor o upcyklaci s KOSHIless

Projekt Textile Mountain Lenky Vackové

O swapech se rozpovídaly Lucie Poubová a Kristýna Holubová

A je tam toho ještě mnohem víc!

Máte poslední šanci si svůj Nový prostor: Slow fashion speciál pořídit! Přispějete tak na život těm, kteří pracovat chtějí a mohou, ale jinde svou šanci nedostali.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *