leeda, lucie kutálková

Lucie Kutálková o své značce Leeda

Z původních pěti zakladatelů vytrvala jen jedna. Leeda je na trhu 16 let a za tu dobu si kolem sebe Lucie Kutálková zvládla vytvořit tým skvělých lidí. I přes to je ale většina práce na ní. Jaká Leeda je a co vše je za vedením značky? 

Leeda je značka veskrze udržitelná a to nejen tím, že se šije v Česku a dbá na kvalitní materiály, ale i samotným přístupem její majitelky. „Nikdy mne nebavilo se honit kvůli sezónám, preferuji kvalitu před kvantitou a mám ráda osobní přístup k zákazníkům,“ říká Lucie a dodává:

„Ráda prodávám v obchodě, věnuji se klientkám. Vlastně tím relaxuji, pokud tedy nemusím obsluhovat kasu a terminál, nebo tabulky a formuláře jakéhokoliv tipu, to mě vždycky stresuje…”

Holka pro všechno
Celý tým tvoří jen pár lidí, přičemž za nejvíc z nich vydá sama Lucie. Od navrhování po realizaci kolekcí, výběr materiálů,  zkoušky vzorků  i zakázek s klienty, objednávky materiálů i výroby, koncepty, styling, marketing, PR, úklid, prodávání,  sklad…Lucie dělá vše, co je zrovna potřeba. K ruce má ale pár šikovných lidí, kteří jí pomohou s tím vším i ostatním a jak sama dodává, bez nich by to nešlo.

„Na dezénech látek, výšivkách a  grafickém designu spolupracuji dlouhodobě s Mariem Corradinim. Co se týče produkční složky, prodeje a ‚pořádku‘ všeho druhu, je nepostradatelná manažerka Klára Vöröšová a ještě  externě spolupracují Helena Krásová, která tvoří sama pod začkou Kras a Natálie Nepovímová, současná studentka UMPRUM,“ vyjmenovává Lucie všechny zúčastněné. 

„Je pro mě težké rozdělovat čas na práci, která mne baví a rodinu. Pořád se to učím. Díky dceři Karle jsem se ale naučila spoustu nových věcí. Hlavně neřešit některé věci, přijímat méně zakázek i s díky odmítat práci, která by mne nenaplňovala,“ vysvětluje Lucie a dodává:

„Nejradši s Radkem a Karlou cestujeme, dáme si dobré jídlo, pokud čas dovolí jdu na masáž, nebo na jógu. Umím také dost dobře posedávat po kavárnách, nebo koukat v ateliéru z okna s nohama na stole.“

Na prvním místě zákazník
V Leedě je možné vše a zákaznicím vycházejí vstříc. „Lze objednat úplný originál, od návrhu po realizaci, nebo i úpravy modelů z kolekce. Hodně zákaznic se mnou v podstatě ‚vyrostlo‘. Mojí tvorbu znají a Leedu rády nosí, a když přijde právě například svatba, obrátí se na mne,“ říká Lucie. 

Nouzi nemají ani o nové zákaznice a cizince. Ti oceňují hlavně to, že jde o lokální značku, kde jim s výběrem poradí.

Leeda se šije v Česku. Lucie má svou vlastní krejčovou a některé zakázky jdou soukromým krejčovým či menším dílnám. Dezény na látky jsou z 95 % také originály tisknuté opět převážně v ČR nebo v německu.

Na výběru materiálů celkově si dává Lucie velmi záležet. Šije hlavně z přírodních materiálů, bavlny, hedvábí, lnu, ale pracuje také s termocoolem a novým ekologickým plně přírodním a udržitelným materiálem Malai. Ten našla při hledání alternativ za kůži.

Budoucnost
Dobře našlápnuto má Leeda v zahraničí, jen je potřeba najít někoho, kdo by se o tuto kapitolu řádně postaral. „Na zahraničí nám nezbývá tolik času, i proto, že mám malou dceru Karlu a jsou prostě důležitější věci na světě než práce…“ uzavírá Lucie.

Leedu sledujte na Instagramu a Facebooku
www.leeda.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *