Ová šperky, minimalistické šperky z plexiskla

Šperky podtrhující vaše vnitřní já

Potřeba šperku korespondujícího s jejím vnitřním já a zároveň natolik decentního, aby na sebe nestrhával přílišnou pozornost dovedla Markétu Pospíšilovou až k oblíbené značce OVÁ.

Nemohla najít šperk, který by se jí líbil, tak si zkusila navrhnout vlastní. Celé to začalo jedním prstýnkem. Již 3 roky si díky tomu můžeme zakoupit šperky z plexiskla vyráběné v pražské dílně dávající příležitost handicapovaným. „Tato spolupráce skvěle funguje a těší mě že svou tvorbou mám možnost pozitivně ovlivnit zaměstnanost handicapovaných,“ vysvětluje Markéta. Ona sama vede celou značku, šperky navrhuje a posléze kompletuje. Se vším jí pomáhá jen přítel Honza. „Bez něj by to nefungovalo. Je mou velkou oporou a rádcem. Zvládá mi pomáhat s kompletací, absolvuje se mnou většinu akcí a je to i skvělý prodejce.“

Ová šperky, minimalistické šperky z plexiskla

Samotná výroba šperků z plexiskla přitom není příliš náročná, z velké desky se pomocí laseru vyřežou požadované tvary, které se pak doupravují. „Hledala jsem nevšední materiál, který se ve špercích běžně nepoužívá, který bude zároveň variabilní, inspirativní, černý, odolný, dostupný a bude se mi s ním dobře pracovat,“ vysvětluje volbu tohoto materiálu Markéta. Poslední dobou můžeme pozorovat plexisklo u více umělců, důležité je tak mít dobrý cit pro to, co se bude líbit. A to Markéta, vystudovaná grafička, má.

Ová šperky, minimalistické šperky z plexiskla

Pod značkou OVÁ si můžeme pořídit prstýnky, náušnice, náhrdelníky, náramky a brože. Markéta na všem vytrvale pracuje: „Mým cílem je šperky i značku neustále zlepšovat, ladit a posouvat dál. Ráda bych se kromě Česka a Slovenska podívala i za hranice. Zatím se rýsuje jedna německá spolupráce.“ Stále se tomu ale věnuje pouze v rámci volného času, protože to pro ni znamená větší svobodu. Její hlavní prací je pak grafika v rámci jedné kreativní agentury. „Baví mě ta kombinace, zatím to funguje,“ uzavírá.

Ová šperky, minimalistické šperky z plexiskla

OVÁ šperky můžete zakoupit na e-shopu www.ovasperky.cz nebo v jednom z mnoha concept storů – seznam najdete na jejích webových stránkách. Osobně se s Markétou můžete potkat na Dyzajn marketech u Národního divadla, v Brně, Plzni nebo v Třeboni.

Sledujte ji na Instagramu a Facebooku!

Ová šperky, minimalistické šperky z plexiskla

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *