3 knihy

3 knihy o módě, které musíte znát

O módě bylo napsáno nespočet knih, najít mezi nimi ale takovou, která by měla opravdu co říct, je úkol hodný Columba. Probraly jsme se doslova hromadami a našli jsme pro vás 3 skvosty, které vám pomůžou orientovat se ve složitém módním světě. 

Dress [with] Sense

Dress with Sense

Znáte Zazračný úklid Marie Kondo? Tak tohle je fashion verze této knihy. Nezisková organizace Redress dala dohromady 219 stran zabývajících se nejen fakty, ale převážně praktickou stránkou celého problému. Kniha je plná skvělých tipů na to, jak se vypořádat s věčným problémem, že máme hromadu nesedících věcí a hadříků, které nenosíme. Pomůže vám najít si vlastní styl, poradí s protříděním šatníku a vyběrem kousků pro vlastní Capsule Wardrobe. Ukáže, jak se orientovat v udržitelných značkách, a když už nebudete vědět kde nakupovat, tak tady si přečtete i o tipech, jak si najít dobrého krejčího. To vše přehledně v bodech a graficky rozlišené, doplněné parádními ilustracemi Charlotte Trounce. Knížka je dostupná v angličtině.

Fashion Management

Fashion management, Klára Haunerová

Autorky knihy Fashion Management dokázaly v této útlé publikaci obsáhnout celý základ výroby a prodeje módního zboží. Díky téhle knížce pochopíte fungování módního průmyslu, zopakujete si všechny termíny a dozvíte se spoustu úskalí, která obzvlášť na českém trhu v módě jsou. Nechybí ani rozhovory s návrháři a příklady z praxe. Autorkami jsou Vladimíra Khelerová (působící na Katedře obchodního podnikání a komerčních dovedností na VŠE), Klára Haunerová (zakladatelka Institutu módní tvorby) a Zuzana Šimonovská (partnerka advokátní kanceláře a zakladatelka Ústavu práva módního průmyslu). Tento profesní mix dává knize možnost velkého přehledu a pokrytí všech zásadních bodů, které by měly v rámci módní značky probíhat.

Příběh skříně (o tom, jak funguje módní průmysl)

Příběh skříně, Veronika Blabla Hubková

Příběh skříně uvádí na pravou míru, jak to vlastně všechno je s tou udržitelností, sweatshopy a levnou módou, kterou za nás platí někdo jiný. Tahle knížka je plná faktů, zajímavých přirovnání, čísel a lidí. Je to taková bakalářka fast fashion. Rešerže toho nejzajímavějšího, co se kde napsalo. Hezky pohromadě. Pokud hledáte souhrnné informace a základní přehled, tak je to knížka přesně pro vás. Pokud se chcete dostat hlouběji, najdete zde spoustu tipů, co si přečíst dál – všechny informace jsou totiž ozdrojované. Veronika Blabla Hubková, autorka knihy, už sice odešla do pomyslného udržitelného důchodu, její knížku ale můžete stále zakoupit na www.veronikablabla.cz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *