Institut módní tvorby

Institut módní tvorby

Od malování k šití a následně založení Institutu módní tvorby. Klára Haunerová vystudovala textilní a oděvní návrhářství a jako svůj magisterský obor si vybrala marketingovou komunikaci se zaměřením na fashion marketing. Absolvovala mnoho odborných stáží v ČR i zahraničí a teď své vědomosti předává dál v rámci odborných kurzů.

Po škole založila Klára Haunerová autorskou značku Clarisse, v té době ale zjistila, že prosadit se jako návrhářka nebude nijak jednoduché a začala si přivydělávat výukou šití. Zájem o její individuální lekce byl obrovský, a tak se z jednotlivců přesunula ke skupinkám, a nakonec se s lekcemi ze svého bytu musela přestěhovat do pronajatého ateliéru. Do kurzů přizvala jako lektory módní návrháře a další experty z oboru a dala tak základ Institutu módní tvorby, který se zaměřuje nejen na výuku šití, ale hlavně na marketing a obchod s módou spojený, což je něco, co jsme v Česku úplně postrádali.

Institut módní tvorby

 

„Návrhář musí své modely umět nejen navrhnout, ale i prodat.“

To je hlavní myšlenka procházející celým Institutem módní tvorby. A také se podle ní řídí. Klára si k sobě vybírá jen ty nejpovolanější. Lektorství kurzů svěřuje pouze profesionálům zdejší módní scény, za své peníze díky tomu dostanete maximální kvalitu a moře zkušeností. Koncept IMT je v Česku unikátní svým zaměřením nejen na samotné šití, ale také právě na část obchodu a prodeje. Ta je na školách často opomíjenou složkou, přitom je pro uplatnění stejně důležitá.

Propracovaný systém probíraných témat, lektorů a zároveň vyvážený poměr teorie/praxe z kurzu dělá nejvíce komplexní a odborný certifikovaný základ vhodný pro přímé uvedení do praxe. Nejoblíbenější BASIC kurz trvá 5,5 měsíce (21 setkání po 2 hodinách + obhajoba) a pokryje kompletní základy. Studenti se zde dozví jak teoretické informace (technologie, trendy, marketing atd.), tak zde nabudou i praktických zkušeností (vytvoří si dvě vlastní realizace). Jde o komplexní kurz vhodný zejména pro ty, kteří by si své vzdělání rádi doplnili, nemůžou si ale dovolit denní studium na klasické škole. Základní kurz pokračuje kurzem MEDIUM, kde své znalosti můžete prohloubit. Oba kurzy jsou završeny obhajobou a při splnění předem daných podmínek získáte za jejich absolvování certifikát.

Institut módní tvorby

Z dlouhodobých kurzů si můžete vybrat ale také kurzy zaměřené přímo jen na jednu z oblastí, například tvorbu střihů nebo fashion managementu. IMT zároveň pořádá krátkodobé kurzy zaměřené na konkrétní problematiku – prezentace na sociálních sítích, základy módní kresby či workshop kreativních střihů.

Absolventi IMT ve studiu často pokračují na zahraničních školách, případně se věnují samostatné praxi oděvního designéra.

Klára Institutem módní tvorby žije, což je vidět i navenek. Institut se rozrůstá a to by nešlo bez skupiny lidí oddaných své práci, které kolem sebe koncentruje. Sledujte jejich příběh na Instagramu a Facebooku.

Na kurzy se můžete přihlásit na www.institutmodnitvorby.cz

Institut módní tvorby
Ing. Klára Haunerová, zakladatelka IMT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *