Ručně malovaná kůže z rukou KIDE

V dnešní době koženkové pomalu zjišťujeme, že se vyplatí investovat do kvalitních materiálů a lokální výroby. KIDE je česká značka zaměřující se na výrobu prvotřídních, ručně šitých kožených kabelek a pokud hledáte nejen kvalitu, ale i styl a vstřícný přístup, bude KIDE přesně pro vás.

Naděžda Englberthová se výrobě kabelek věnuje naplno už 4 roky. Vytváří kožené kabelky, kterými by se mohli inspirovat značky světového formátu. A to vše v pracovně u sebe doma. Na každé kabelce si přitom dává záležet stejně, jako by ji šila sama pro sebe.

Kvalita výrobků je znát už jen z použitého materiálu. K výrobě vybírá ty nejlepší komponenty, jaké jen v Česku dokáže nakoupit. Hlavním artiklem je v jejím případě kůže. Jde o přírodní třísločiněnou hovězí useň, k jejímuž činění se používají třísliva přírodního původu – kůra, dřevo, listy a kořeny stromů. Sešívá je k sobě sedlářským švem, který byl díky své pevnosti používán k výrobě jezdeckých sedel. A k barvení kůže využívá barvy českého výrobce. „Na kabelky maluji speciální barvou na kůži na základě akrylu, proto barva dobře drží. Následně nanáším voskový kondicionér, který odolává vodě, nečistotám a také sedření barvy,“ vysvětluje celý postup Naděžda.

Kromě krásných ručně malovaných kabelek vládnou jejímu portfoliu také trojúhelníkové minipeněženky. Jejich praktičnost nespočívá jen ve velikosti, ale i v důmyslném řešení, kdy se celá peněženka skládá z jednoho pruhu, který složíte tak, že je z jedné strany kapsička na mince a z druhé strany se do ní vloží bankovky. To zaručí přehlednost a zamezí vypadávání kovových mincí při vytahování složených papírovek. Na tuto vychytávku přišla ve chvíli, kdy si do malé kabelky potřebovala dát peněženku, která by nezabírala moc místa.

Inspirace módními trendy i Pinterestem je již běžnou praxí. Naděžda ale vždy přidává něco svého, aby se výrobek lišil a byl tak jedinečný pro každou zákaznici. „Někdy si taky sednu s tužkou a papírem a kreslím náčrty kabelek různých tvarů a forem, dokud se mi něco z toho nezačne líbit,“ dodává.

Pokud jste vždycky snili o kabelce na míru, s KIDE se to může stát skutečností. Naděžda s vámi probere design, barvu a tloušťku kůže. Nakreslí pro vás návrh kabelky podle vašich přání a pokud je vše v pořádku a návrh schválený, může vyrazit na nákup kůže a vrhnout se na výrobu. Pokud by si ale někdo přál vytvořit kopii známé značky, tak s tím zde rozhodně nepochodí. A není divu, nejen že by šlo o plagiátorství, ale také by to postrádalo celý smysl jedinečnosti vlastní výroby na míru.

A co se nám na celé značce líbí nejvíc? KIDE se v budoucnu určitě nechystá na velkovýrobu. To by totiž podle Naděždy z jejích výrobků odcizilo vše, na čem si zakládá – kouzlo tvořivosti a nadšení z vlastní práce. Naopak ale letos chystá několik novinek, které budou stát za to. Sledujte ji na instagramu a facebooku!

Hotové kabelky si můžete koupit online na www.kide.cz, nebo offline v obchodě s lokální módou F.designers: Store & Atelier v centru Prahy.

Naděžda Englberthová, majitelka značky KIDE

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *