České spodní prádlo, které budete chtít nosit

Dvě studentky, jeden školní projekt a výsledkem je nadějná značka zaměřující se na spodní prádlo české výroby. Paon label je to, co jsme tu nutně potřebovali a Ája Kopalová s Togi Burmou to pro nás mají. Kvalitní spodní prádlo nesvázané pravidly je zde a před sebou má nadějnou budoucnost.

Po dvou letech fungování se z projektu tak trochu „na koleni“ vyloupla elegantní značka s 5 kolekcemi na kontě a mnoha dalšími single kousky. Bláznivou kolekci SYMBOL následovala elegantní jemná krajka a plavky. Nyní směřují k přírodním materiálům a udržitelnosti.

Materiál je totiž pro spodní prádlo alfou a omegou. Není proto divu, že si na jeho výběru v Paonu dávají záležet. Látky používané při výrobě pocházejí z Evropy, nejčastější zemí dovozu je Itálie. „Spodní prádlo ale není jenom o látkách. Je také o spoustě dalších materiálů, které jsou k výrobě podprsenky nebo kalhotek potřeba. Jde například o lemovací pruženky, gumy, kovové komponenty a zapínání. Snažíme se vše hledat tady na českém trhu, ale bohužel nám to často nestačí, a abychom vytvořily produkt tak, jak chceme, musíme se obracet na zahraniční dodavatele,“ vysvětluje úskalí s dodavateli Ája. Nejčastějším problémem u českých výrobců je minimální odebrané množství. Velkým úskalím jsou hlavně certifikované materiály, kdy se k problémům s minimálním odběrným množstvím přidává ještě omezení právě jedním z certifikátů zajíšťujících nezávadnost a dodržování určitých předpisů při výrobě. Jde například o certifikáty GOTS (Global Organic Textile Standard – nejpřísnější mezinárodní biotextilní certifikace) a Öko-Tex Standard 100 (mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie zaručující zdravotní nezávadnost).

 

A právě to byla největší výzva poslední kolekce NAT představené ke konci minulého roku. Tato kolekce je ušitá z evropské biobavlněné látky s certifikací GOTS. Komponenty jsou ověnčené certifikací Öko-Tex Standard 100. Výsledkem je stylové a pohodlné prádlo, u kterého se nemusíme obávat negativního vlivu na naše zdraví, což by zrovna u spodního prádla mělo být samozřejmostí v každém případě.

Mimo materiálu si Paon také velmi zakládá na svých švadlenách. Firmou jich za dva roky fungování prošlo vícero a poměrně dlouho trvalo, než holky našly ty pravé – svižnému tempu start-upu se ne každý dokáže přizpůsobit. A navíc – ušít kvalitní spodní prádlo není jen tak, záleží zde na každém detailu. Aktuálně mají švadleny tři. Hlavní se jmenuje Elena a je vyučená pánská krejčová. „Paní Elena je s námi krátce, ale získala si nás svojí flexibilitou a zkušenostmi. Poslední naše dvě kolekce – plavky a NAT COLLECTION jsou celé její práce. Podílí se na nových střizích a spolupracuje s námi od prvních návrhů až po detaily,“ popisuje Ája Kopalová. Kolekce SYMBOL, BLACK a ROSE ME bralette spolu se speciálními objednávkami šije paní Dita z Plzně a švadlenka Kristina se zaměřuje jen na kalhotky.

Veškeré prádlo je možné upravit přímo „na tělo“ konkrétní zákaznici podle zaslaných mír. Ale vyhoví i náročnějším! V jejich nabídce najdete také kompletní vytvoření produktu podle vašich představ. Počínaje výběrem materiálu, vytvořením návrhu či úpravou stávajícího střihu Ájou a Togi a konče samozřejmě ušitím výrobku jednou ze švadlenek. Osobní kontakt je v tomto případě výhodou, ale pokud si nemůžete z jakéhokoliv důvodu dovolit do Paonu zajet, lze celým procesem projít i po e-mailu či telefonu.

Kamenný obchod je pro Paon zatím hudbou budoucnosti, po domluvě je ale možné si výrobky prohlédnout osobně v pražské kanceláři na Haštalské 27, kde si lze prádlo vyzkoušet a rovnou i zakoupit.

A co Paon nabízí aktuálně? Podívejte se na www.paon.cz a nezapomeňte je sledovat na Instagramu a Facebooku.

Ája a Togi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *